GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggreliefer 8641056
nr 864 1056
Lisa Larson
(1931-2024), Sverige
Väggreliefer, 2 st, Lisa Larson (f. 1931), höjd: 29-43
Kondition: slitage, skador, spricka/ sprickor
Lisa Larson, småländsk formgivare och keramiker född 1931, död 2024.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 9 december 2013
kl 20:43:00
600 kr
800 kr
Lisa Larson
Läs mer om Lisa Larson